Niski pokłon bożkowi i cichy szept rozumu

Serwis biznesowy portalu Interia.pl donosi w pierwszym akapicie tego newsa:

Konfederacja Pracodawców Polskich docenia starania posłów Komisji Zdrowia, zmierzające do wprowadzenia regulacji, które zwiększyłyby ochronę osób niepalących, narażonych na szkodliwe działanie dymu tytoniowego. Takie regulacje, patrząc na doświadczenia innych krajów, nie powinny jednak zachęcać do jawnego omijania ustanowionego prawa, z drugiej strony powinny respektować zarówno prawa osób niepalących jak i palących.

W dalszej części wiadomości przytaczane są słabe i głupie argumenty, które KPP nieśmiało przytacza przeciw planowanemu całkowitemu zakazowi palenia w restauracjach, pubach itp. A tak naprawdę istnieje tylko jeden argument, za to miażdzący:

“To jest prywatny lokal. Komu się nie podoba, nie musi tu wchodzić – ani w celu skorzystania z jego usług, ani w celu podjęcia w nim zatrudnienia.”

Naprawdę mierzi mnie, gdy ludzie, którzy nie ryzykują niczym, tak bardzo boją ostro zaprotestować przeciwko Panującemu (zwłaszcza: “w Ełropie”) Tryndowi.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>