Nie tylko Google, czyli Live’s good

Moim skromnym zdaniem należy propagować i popierać usługi Live firmy Microsoft. Oto powody:

  1. Google jest totalnym dominatorem w swoim zakresie działalności – jak Microsoft w swoim. Gdyby Google (albo ktoś inny) tworzyło np. konkurencyjny dla Windows system operacyjny, należałoby przyglądać się tej inicjatywie z co najmniej życzliwością. A ponieważ wyszukiwarka i inne usługi Live mają szansę konkurowac z dominacją Google…
  2. Microsoft się uczy, to widać. Dotychczasowe próby nie były zbyt udane, natomiast Live wygląda – i rozwija się – całkiem obiecująco. Przykłady:
  • Galeria fotografii. Program całkiem przyjemny – może nie aż tak rozbudowany jak Picasa, ale zdecydowanie wytrzymuje porównanie.
  • Writer. Właśnie z niego piszę tę notatkę. Jak widać, nadaje się nie tylko do microsoftowych Spaces. Google próbował stworzyć software do blogowania (pamiętam toolbar Bloggera dla Worda, który źle działał i został zarzucony).
  • Wyszukiwarka Live. Do Googla jej jeszcze daleko, ale w ten interfejs mogę gapić się długo ;-) Ciekawie (dla minimalnie znających angielski) reaguje na niektóre zapytania, np. blogger, FBI czy baseball. Zobaczcie sami.
  • Spersonalizowana strona Live. Przyjemny minimalizm w odróżnieniu od iGoogle (przeznaczonego dla gadżetomaniaków) – w dodatku Microsoft dostrzega posiadaczy współczesnych panoramicznych monitorów – można ustawić do czterech kolumn.

Ogólnie mówiąc, Microsoft został daleko w tyle, ale broni nie składa.

1 comment to Nie tylko Google, czyli Live’s good

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>