Idą kolejne wybory…

Motto: Gdyby wybory mogły coś zmienić, ONI dawno by już ich zakazali.

Mimo, że quiz polityczny pod nazwą “Latarnik Wyborczy” został wyprodukowany przez dość podejrzane organizacje “pozarządowe”, w dodatku pod patronatem GWna, to jednak pytania wydały mi się obiektywnie napisane i dlatego postanowiłem się zabawić. I rzeczywiście, moje wyniki okazały się niemal idealnie zgodne z oczekiwanymi. Pierwsza piątka wygląda tak:

  1. Unia Polityki Realnej 95%,
  2. Prawica Rzeczpospolitej 90%,
  3. Libertas 78%
  4. PSL (!!) 68%
  5. PiS 66%

Na szóstym miejscu znalazła się lewacka Polska Partia Pracy, ale tylko dlatego, że np. o Traktacie Lizbońskim pisze ona w komentarzu “(…)jest dokumentem skrajnie liberalnym, niszczącym zdobycze demokratyczne w Europie.”

No, w każdym razie na te wybory nie pójdę. Komitety z mojej pierwszej trójki mają za małe szanse na osiągnięcie progu wyborczego, chodzi mi więc nie tyle o “marnowanie głosu”, co o marnowanie czasu. Zresztą, demokracja ładnie stacza się po równi pochyłej i mogę sobie tylko z kpiącym uśmiechem to staczanie poobserwować. System jest taki, że wszelkie próby jego zreformowania są skazane na niepowodzenie – z wielu powodów, o których może kiedy indziej. Tym, którzy jednak zdecydują się na udział w szopce eurowyborczej, życzę wesołej zabawy :)

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>